Informacje o technologii

Inwestycja polega na kompleksowej dostawie i montażu instalacji fotowoltaicznych wraz z systemem zarządzania energią (rozwiązanie innowacyjne) w gospodarstwach domowych i budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Kaliska i Gminy Stara Kiszewa. Łączenie zamontowanych zostanie 59 szt. instalacji. Instalacje fotowoltaiczne zostaną zainstalowane w 40 prywatnych indywidualnych budynkach mieszkalnych oraz 9 budynkach i obiektach użyteczności publicznej zlokalizowanych w Gminie Kaliska oraz 10 budynkach i obiektach użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie Gminy Stara Kiszewa.

Projekt przewiduje montaż w indywidualnych budynkach mieszkalnych 2 typów mikroinstalacji fotowoltaicznych o minimalnej mocy zainstalowanej 3,19 kWp:

  • Mikroinstalacja fotowoltaiczna zlokalizowana na dachu lub elewacji budynku.
  • Mikroinstalacja fotowoltaiczna zlokalizowana na gruncie (lub obiekcie innym niż mieszkalny).

Łączna szacowana produkcja energii elektrycznej na terenie Gminy Kaliska z nowowybudowanych instalacji fotowoltaicznych wyniesie ok. 207,09 MWh, co stanowić będzie dodatkową zdolność wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych na poziomie 0,241 MW. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i tym samym zmniejszenie zanieczyszczenie powietrza o 170,93 (tony równoważnika CO2).

Łączna szacowana produkcja energii elektrycznej na terenie Gminy Stara Kiszewa z nowowybudowanych instalacji fotowoltaicznych wyniesie ok. 180,54 MWh, co przełoży się na dodatkową zdolność wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych na poziomie 0,204 MW. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych do atmosfery z tytułu użytkowania budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Stara Kiszewa wyniesie 141,01 (tony równoważnika CO2).

W przypadku indywidualnych budynków mieszkalnych - projektuje się max. 11 sztuk modułów z krzemu monokrystalicznego o minimalnej mocy szczytowej 290 Wp każdy, co w rezultacie daje moc zainstalowaną co najmniej 3,19 kWp. Wszystkie moduły będą montowane na jednej połaci dachowej w jednym łańcuchu. W obrębie łańcucha wszystkie moduły będą między sobą połączone szeregowo. Należy zastosować panele składających się z 60 szeregowo połączonych ogniw chronionych laminatem (folia EVA) oraz antyrefleksyjnym szkłem hartowanym.

W przypadku budynków i obiektów użyteczności publicznej - należy zastosować panele składające się z szeregowo połączonych ogniw chronionych laminatem (folia EVA) oraz antyrefleksyjnym szkłem hartowanym.

Panele powinny charakteryzować się współczynnikiem temperaturowym mocy nie niższym niż - 40%/°C oraz znamionową temperaturą pracy ogniwa 45±2°C. Sprawność paneli powinna być nie mniejsza niż 17,5%. Panele powinny być objęte 10-letnią gwarancją na produkt oraz gwarancją liniowej utraty sprawności do 80% mocy początkowej po 25 latach.

Wszystkie montowane panele muszą być identyczne, tego samego producenta i o identycznych parametrach.

Kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30